Як правильно їсти хінкалі?

Зміст

Хінкалі – це не просто страва, це справжня грузинська гастрономічна легенда, що поєднує в собі багатовікову історію, витонченість смаку та мистецтво вживання. На рівні з хачапурі, хінкалі є візитівкою грузинської кухні, любов до них розповсюдилась далеко за межі країни походження.

Історія та походження

Виникнення хінкалі сягає глибини століть, коли на гірських схилах Грузії кочівники та селяни готували цю страву з доступних інгредієнтів – тіста та м’яса. Існує безліч легенд про походження хінкалі, декілька з яких свідчать про те, що їх винайшли пастухи, які готували їжу на відкритому вогні, або ж про воїнів, які ховали м’ясо в тісто для зручного транспортування. Сьогодні хінкалі – це невід’ємна частина грузинської кухні, яку можна знайти в будь-якому ресторані й навіть приготувати вдома.

Різновиди хінкалі

Спочатку хінкалі готували лише з борошна, баранини, цибулі й часнику, а м’ясо рубили ножами. Зараз фарш пропускають через м’ясорубку і додають різноманітні спеції, зокрема кінзу, що робить цю страву такою, якою ми її знаємо сьогодні.

Але раніше начинка хінкалі залежала від місцевості, де їх готують. Коли страва поширилась в регіони, де була інша худоба, начинка теж зазнала змін. І тепер ви можете замовити їх практично з будь-яким м’ясом та з іншими, менш звичайними начинками – з рибою, з сиром, грибами і картоплею. Найпоширеніші види хінкалі:

  • Калакурі – з різними сортами м’яса на вибір та ароматною кінзою
  • Душети – з сумішшю м’яса яловичини та свинини
  • Кахурі – зі свининою та травами
  • Квеліт – тільки з сиром

Іноді люди їдять з хінкалі соус, наприклад ткемалі або сацебелі. Це не вважається моветоном, але і не в канонічно правильним вживанням. Правильно – посипати страву чорним перцем, за бажанням можна додати маленький шматочок вершкового масла, особливо до сирного хінкалі.

Як правильно їсти хінкалі

Хінкалі – це страва, яку зазвичай їдять тільки руками, але зараз багато хто віддає перевагу вилці або чіпляє за хвости. Однак, важливо уникати проколювання вилкою, оскільки це може призвести до витікання всього бульйону. Якщо хінкалі остудилися, не потрібно нагрівати їх знову – краще підсмажити їх в олії.

Не варто їсти хвостики, оскільки це досить щільний шар тіста, який залишається практично сирим всередині. Це може бути небезпечно для шлунка, тому краще залишити їх на тарілці. За допомогою хвостика зручно тримати хінкалі, не обпалюючи руки. Вважається нечемним їсти хвостик, адже це може розцінюватися як жадібність. Хінкалі гарно підходять для запивання пивом або чачею. Вино не найкращий варіант для поєднання з цією стравою, хоча деякі люди люблять це поєднання.

Інструкція :

  1. Тримайте хінкалі за хвостик, щоб не обпектися.
  2. Злегка надкусіть тісто, щоб випити бульйон, який утворився всередині.
  3. Не поспішайте, насолоджуйтесь смаком м’яса, сиру або овочів.
  4. Традиційно хінкалі їдять руками, але можна використовувати й виделку, що, зрештою, не так зручно.

Рецепт

Хінкалі – не дуже складна страва для приготування в домашніх умовах. Всі рецепти доволі схожі, ви можете змінювати їх під ваші смаки. Ми приготували для вас найбільш популярний спосіб приготування. Вам знадобиться:

Тісто:

  • 500 г борошна
  • 250 мл холодної води
  • 1 ч. л. солі

Начинка:

  • 500 г яловичого фаршу
  • 2 цибулини
  • 3 зубчики часнику
  • Кінза, петрушка за смаком
  • 1 ч. л. хмелі-сунелі
  • ½ ч. л. солі
  • ½ ч. л. чорного перцю

Приготування:

  1. Просійте борошно в миску, додайте сіль. Влийте воду і замісіть тісто, що не липне до рук. Накрийте тісто рушником і залиште на 30 хвилин.
  2. Подрібніть цибулю та часник. До фаршу додайте цибулю, часник, рубану кінзу та петрушку, хмелі-сунелі, сіль, перець. Ретельно перемішайте.
  3. Розділіть тісто на порційні шматочки. Розкатайте кожен шматочок тіста в тонкий корж. В центр коржа викладіть 1 столову ложку начинки. Зберіть краї тіста в мішечок, міцно защипніть. Залиште невеликий хвостик.
  4. Доведіть до кипіння воду в каструлі. Додайте трохи солі. Опускайте хінкалі в киплячу воду по одному. Варіть 8-10 хвилин після того, як хінкалі спливуть на поверхню.
  5. Готові хінкалі подавайте з вершковим маслом, томатним соусом або гострим перцем.

Поради:

  • Для більш насиченого смаку можна додати у фарш трохи свинячого жиру.
  • Тісто можна замісити за допомогою кухонного комбайна.
  • Замість хмелі-сунелі можна використовувати інші спеції за смаком.
  • Хінкалі можна заморозити перед варінням.

Хінкалі – це не просто їжа, це ритуал, який об’єднує людей. Спробуйте цю чудову страву, дотримуючись цих порад, і ви зможете по-справжньому відчути смак і атмосферу Грузії.

Цю сторінку знаходять по таким запитам:
як правильно їсти хінкалі, Чому не можна їсти хвостик від хінкалі, Як і з чим їсти хінкалі, Руками чи виделкою їсти хінкалі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *