Млинці – духмяна та смачна страва, знайома нам усім. Асоціації з цією їжею завжди є позитивними і викликають приємні спогади з дитинства, коли бабуся чи мама смажила їх на сніданок. Приготувати млинці є не важким завданням, проте нерідко буває, що кулінари стикаються з проблемою їх смаження. Навіть у досвідчених господинь деколи млинці можуть прилипати до сковорідки, що ускладнює процес їх перевертання та псує фінальний естетичний вигляд. У цій статті ми розповімо як приготувати та посмажити ідеальні млинці, щоб не виникло зайвих труднощів.
Чому млинці прилипають до сковороди
Проблемою у прилипанні млинців до сковороди можуть стати настуні причини.
- Погано розігріта сковорідка. Якщо ви полінувалися почекати декілька хвилин для достанього розігрівання сковороди, це може стати причиною прилипання тіста до неї. Важливо добре розігріти пательню, адже вона утворює плівку з масла чи жиру, що запобігає прилипанню млинців.
- Недостатнє змащення. Якщо ви використовуєте недостатньо масла чи олії для змащування сковороди перед смаженням млинців, це збільшує ризик їх прилипанню. Змащення допомагає рівномірно розподілити тепло по поверхні посудини й утворює однакову температуру по всій її площині.
- Неправильно приготоване тісто. Якщо тісто для млинців є занадто рідким або ж густим, це також може привести до їх прилипання. Щоб запобігти цьому, в процесі приготування тіста слідкуйте за його консистенцією та додавайте більше рідини чи борошна, в залежності від результата, який хочете отримати.
- Непридатна сковорода. При використанні старої сковорідки, на якій пошкоджене її покриття, може виникати проблема прилипання млинців чи іншої їжі. Також деякі сковороди мають наклейове покриття, що легко стирається та навіть за недовгий час користування посудиною стає непридатним.
- Неправильний час обертання млинців. Важливо перевертати млинці у правильний час, щоб тісто встигло схопитися та не пересмажитися. Якщо ви перевернули млинець занадто рано, коли він ще рідкий чи занадто пізно, коли на ньому присутні ознаки пригорання, це також стане причиною прилипання.
Рецепт тіста на млинці, яке не прилипає до сковороди
Головну роль у приготуванні млинців відіграє саме тісто. Адже від його консистенції та наповнення залежить майбутній смак та вигляд млинців. У цьому розділі ми розпишемо легкий та швидкий рецепт тіста на млинців, що допоможе вам отримати неперевершену страву.
Інгредієнт | Кількість |
Молоко | 1 л |
Яйце | 4 шт |
Рослинна олія | 2 ст.л. |
Цукор | 1,5 ст.л. |
Сіль | 0,5 ч.л. |
Гаряча вода | 1 стакан |
Борошно | 400 г |
Приготування
У глибокій мисці за допомогою міксера поєднайте яйця та цукор. Частину молока підігрійте, посоліть та ретельно перемішайте з сумішшю. В отриману масу поступово додавайте просіяну муку, періодично перемішуючи, щоб уникнути утворення грудочок у тісті. Далі додайте сіль та рослинну олію, ще раз розмішуючи всю рідину. Влийте залишки молока та взбийте міксером. Коли тісто знаходиться на фінальній стадії, доповніть його невеликою кількістю гарячою води, це підвищить клейковину борошна та надасть тісту ніжною консистенції. Після цього можна починати смажити млинці.
Як посмажити млинці, щоб вони не прилипали
Щоб у вас не виникало труднощів під час смаження млинців, ми надаємо вам покрокову інструкцію як правильно це зробити.
- Для початку візьміть сковороду. Якщо у вас в наявності є сковорідка з антипригарним покриттям, використовуйте її для запобігання проблем в подальшому.
- Перед тим як налити масло або олію на сковорідку, добре розігрійте її. Коли ви додаєте жир на сковороду, він повинен шипіти, це означає, що посудина готова до її використання.
- Налийте тісто на сковороду та почекайте поки воно достатньо загусне та буде готовим до перевертання (приблизно 1 хвилину). Якщо ж млинці прилипають, спробуйте додати до тіста кілька ложок рослинної олії, що збільшує вірогідність легкого перевертання млинців.
- Визначити, що млинець готовий до перевертання можна по його краєчку. Якщо він румʼяний, тоді змінюйте сторону.
- Обсмажте млинець з іншої сторони приблизно аналогічний проміжок часу до румʼяною скоринки. Злегка змащуйте сковорідку через кожні 2-3 млинці, щоб запобігти прилипанню.
- Готові млинці викладіть стопкою на тарілку та подавайте зі шматочком вершкового масла, меду та іншими добавками на ваш смак.
Млинці є швидкою та смачною стравою, що підходить як для щоденного вживання, так і для святкового столу. Готуючи їх, дотримуйтеся наших лайфхаків та не забувайте про основний інгредієнт- позитивний настрій! Без нього ні одна страва не буде вдалою.
Питання-відповіді
Кожна сторона млинця смажиться приблизно 1 хвилину на розігрітій сковороді. Сигналом про те, що млинець можна перевертати стає румʼяний краєчок.
Так, варіацій приготування млинців є декілька. Млинці можна приготувати використовуючи воду, молоко, кефір та навіть ряжанку.
Калорійність млинців залежить від кількості та жирності інгредієнтів, які ви використовуєте під час приготування. В стандартному млинці, приготовленого на молоці приблизно 50-100 калорій.