Що буде якщо зʼїсти вовчі ягоди?

Зміст

Кожен з нас, прогулюючись неподалік від лісу або дачної місцевості, хоч раз зустрічав цю рослину. Та майже кожен з нас в дитинстві чув від мами чи інших дорослих, що ні в якому випадку не можна куштувати вовчі ягоди. Так що ж таке вовчі ягоди та чим вони так небезпечні, ми сьогодні з вами і розберемося.

Що таке вовчі ягоди

Мало хто знає, але насправді вовчі ягоди- це не один сорт рослини, а декілька. Вони мають багато токсичних властивостей та можуть призвести до летальних наслідків. На вигляд ця рослина має зелений кущ з чорними або червоними ягодами круглої форми.

Чому вовчі ягоди мають таку назву

Якщо ви вважали, що ці ягоди отримали свою назву через те, що їх їдять вовки, вітаємо, ви як більшість звичайних людей з логічним мисленням. Та насправді, рослина є настільки отруйною, що ні одна тварина б не витримала такої інтоксикації, тому “їжа для вовків”- це лише міф. Якщо ж сказати точніше, то вовчі ягоди походять від назви самого куща, який правильно називається вовчий ягідник або вовче лико. Через спокусливий вигляд ягід та велику отруйність, люди прирівняли цей кущ до вовка, який в давнину вважався хитрим та підступним хижаком. А лико, бо кора рослини надзвичайно міцна. З нею виробляють канати, мотузки та інші матеріали.

Де ростуть вовчі ягоди

Вовче лико зустрічається найчастіше у лісах та біля водойм. Рослина полюбляє тіннисті місця та грунти, збагачені поживними речовинами. Вовчі ягоди ростуть майже по всій території Європи та у Малій Азії.

Що буде якщо зʼісти вовчі ягоди

Кожен сорт цієї рослини діє на людину по-різному. В деяких випадках можна обійтися тільки отруєнням, але є види, після куштування яких, може наступити смерть. Найпоширеніші симптоми від вовчих ягід:

 • блювота
 • спазми в животі
 • діарея
 • слабкість
 • сильна головна біль
 • підвищена температура
 • галюцинації
 • проблеми з диханням
 • підвищене серцебиття

Сорти вовчих ягід та їх дія на людину

Вище ми описали загальні симптоми після трапези цими ягодами, але кожен сорт має свої особливості та вплив на організм.

Жимолость справжня або жимолость звичайна

Цей вид має вигляд невеликого куща з зеленими загостреними на початку листками та маленькими білими квітками. Ягоди найчастіше мають червоне забарвлення та круглу форму. Та окрім цього, специфіка заключається в наявності ксилостеїна у цих ягодах. Він викликає блювоту та діарею. Зʼївши велику кількість жимолості, вам загрожує летальний наслідок.

Вороняче око

Рослина має вигляд невеликого куща з чорними ягодами, схожими на чорницю. В них містяться такі отруйні речовини, як парадин та парастифін. Вони викликають серйозні ускладнення з серцем та головну біль. Один лиш запах цих ягід здатний викликати в людини сильну блювоту. Вживання цих ягід при сильних ускладненнях призводить до смерті.

Белладона звичайна

В народі цей кущ називають “скаженим”. Ви впізнаєте його по великим фіолетовим квіткам з жовтим забарвленням всередині. Ягоди мають чорний глянцевий колір, в деякій мірі нагадуючи вишню. Та не кваптеся ліпити вареники з цими “вишнями”, адже в складі ягід міститься атропін, який викликає підвищену агресію. Буквально через десять хвилин після куштування беладонни, підвищується серцебиття, втрачається самоконтроль та починаються галюцинації. У деяких випадках настає смерть у звʼязку з проблемами з диханням або судинною недостатністю.

Інші отруйні вовчі ягоди

 1. Бирючина
 2. Дафнія
 3. Крушина ламка
 4. Сніжноягідник

Як діяти, якщо ви зʼїли вовчі ягоди

Якщо до вашого організму потрапила навіть невелика кількість цих ягід, ми рекомендуємо негайно звернутися до лікаря. Якщо ж цієї можливості немає, самстійно промийте собі шлунок. Памʼятате, інтоксикація організму завжди призводить до серйозних наслідків! Бережіть себе!

Цю сторінку знаходять по таким запитам:
Що буде якщо зʼїсти вовчі ягоди, що робити якщо з'їв вовчі ягоди, Де ростуть вовчі ягоди

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *