8 продуктів, які краще споживати сирими

Зміст

У сучасній гастрономії існує багато різноманітних страв, що викликають захоплення та завойовують прихильність вибагливих гурманів. Одним з видів кулінарії стає їжа, приготовлена з сирих продуктів. Експерти висловлюють багато думок на рахунок такої кухні, дехто залюбки підтримує її, інші ж вважають неприйнятою. Так чи потрібно споживати їжу з сирих продуктів та які продукти краще споживати сирими, ми розповімо у цій статті.

Користь сирих продуктів

Вживання сирої їжі вважається цілком корисним, адже в ній міститься багато поживних речовин. Сирі продукти не піддаються тепловій обробці, зберігаючи таким чином більше біоелементів. Так наприклад, сирі овочі та фрукти містять великий склад фітонутрієнтів, які допомагають захищати організм та покращують загальне здоровʼя. Також варто зазначити, що у сирих продуктах наявна більша кількість води, що сприяє додатковій гідратації людського тіла. Почавши вживати сирову їжу, ви помітите покращення стану вашої шкіри, зниження ваги та наявність додаткової енергії.

Шкода сирих продуктів

Проте, при трапезі сирими продуктами можуть виникнути ускладнення. Деякі організми не сприймають їжу у сирому вигляді й спіткаються з проблемами непереварювання та дигестії. Також збільшується ризик для здоровʼя через наявність бактерій та паразитів у продуктах, що зазвичай знешкоджуються тепловою обробкою. До прикладу, у мʼясі та рибі живуть бактеріальні організми, що призводять до харчових отруєнь та кишкових інфекцій. Також певна категорія людей є надто чутливими до сирої їжі, реагуючи на неї алергічними реакціям. Вводячи в свій раціон такий тип харчової продукції, обовʼязково потрібно заздалегідь проконсультуватися з лікарем або дієтологом.

Бактерії та їх вплив на організм 

Назва бактеріїРеакція організмуДжерело
SalmonellaГострий біль в животі, гарячка, діарея, блювотаСирі яйця та мʼясо, необроблені овочі
Escherichia coliДіарея, гострий біль в животі, гарячкаСире мʼясо та молочні продукти, овочева чи фруктова сировина
Clostridium botulinumМʼязова слабкість, параліч, порушення диханняНевірно консервована їжа
Listeria monocytogenesГоловна біль, лихоманка, може призвести до сепсисуСире мʼясо та молочні продукти, погано оброблені морепродукти
Campylobacter jejuniБіль в животі, діарея, гарячка, блювотаСире куряче мʼясо та молочні продукти

Отже, вживання сирих продуктів повинно бути вибірковим та правильним. Перед тим як почати це робити, впевніться, що ваш організм сприятливий до такого типу харчів та проконсультуйтеся зі спеціалістом. А щоб дізнатися, які саме продукти варто вживати у сирому вигляді для користі організму, читайте далі.

8 продуктів, які краще споживати сирими

  1. Фрукти та овочі. У сирих фруктах та овочах містяться багато вітамінів, мінералів та антиоксидантів. Вживаючи їх у сирому вигляді ви наповнюєте організм поживними речовинами та зміцнюєте імунітет.
  2. Горіхи та насіння. Саме у сирих горіхах приховується великий вміст білка, жирів та мінералів, що є необхідними для кожного людського організму. Проте, у споживанні цього харчу завжди потрібно знати свою міру.
  3. Протеїн. Протеїн є звичайним білком, що видобувається від звичних нам продуктів, в яких він міститься та постає у вигляді сирого порошку. Він може додаватися до води, соків, смузі чи молока. Протеїн наділений великої кількістю білка та корисних амінокистлот, що підтримують зростання мʼязів.
  4. Сирі молочні продукти. У кефірі, йогуртах та сирі містяться корисні пробіотики та ферменти, що підтримують роботу функціонування кишечника.
  5. Сирі олії. Такі олії як оливкова, лляна, конопляна чи інші можна вживати у сирому вигляді. Багато людей вживають їх зранку натщесерце, щоб налагодити роботу кишечнику та надати організму корисні жири, що сприяють росту волосся та іншим чинникам.
  6. Морепродукти. У сирих морепродуктах, наприклад креветках чи мідіях присутній високий вміст білка та елемента Омега-3, які важливі для правильного функціонування організму. Також, така страва як суші може бути чудовою частиною раціону для тих, хто полюбляє сиру їжу.
  7. Зелень. Листя салату, шпинат та рукола можуть надати організму всі необхідні мінерали та фітонутрієнти.
  8. Сирі яйця. Саме у сирих яйцях містяться такі вітаміни як В12, вітамін D, залізо та цинк, які важливі для здоровʼя кісток та імунітету. Також у сирому жовтку присутній ліцеїн, що є антиоксидантом та корисний для зору. Проте, важливо памʼятати про бактерію Salmonella, що може жити у сирих яйцях та нести велику небезпеку для людини.

Інколи, намагаючись покращити стан свого здоровʼя, ми можемо ненароком зашкодити йому. Щоб цього уникнути, варто ретельно перевіряти усю інформацію щодо людського організму та дослухатись до порад експертів. Будьте здоровими!

Питання-відповіді

Чи варто вживати сиру їжу?

Обирати чи вводити в свій раціон сирі продукти кожен повинен індивідуально, враховуючи стан свого здоровʼя, специфіку організму та усі ризики.

Де міститься Salmonella?

Бактерія Salmonella, що несе велику загрозу для здоровʼя людини може міститись у сирих яйцях, мʼясі та необроблених овочах.

Чи можна вживати протеїн?

Протеїн є чудовим доповненням до вашого раціону, якщо вам не вистачає білка або ви нарощуєте мʼязову масу.

Цю сторінку знаходять по таким запитам:
Користь сирих продуктів, продукти які можна вживати сирими, Чи варто вживати сиру їжу, Шкода сирих продуктів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *