10 цікавих фактів про цукерки

Зміст

Цукерка. Лише при вимовлянні цього слова вже зʼявляється бажання зʼісти чогось солоденького. В світі нараховується безліч сортів різних цукерок, та на кожен з них знаходиться свій поціновувач. У сьогоднішній статті ми пропонуємо вам ближче познайомитися з цим видом кондитерського десерту та дізнатися найцікавіші факти про нього.

Історія виникнення цукерок

Спершу, надаємо вам історію виникнення цих смаколиків, які ми так часто споживаємо, захоплюючись їх смаком. Отже, початок цього цукрового виробу йде ще з давніх часів. У давньогрецькій та римській цивілізаціях люди використовували мед та фрукти для виготовлення цих ласощів. Тому твердо можна сказати, що перші цукерки були доволі “healthy” та не шкодили здоровʼю людей. Але з появою цукру у Середньовіччі цукерки ставали все смачнішими, проте менш доступними. Адже в той час цукор вважався дорогим інгредієнтом, тому поласувати удосконаленим смаколиком могли лише заможні верстви населення. Після винайдення Цукрової Технології у 15-17 столітті, яка дозволила видобувати цукор з тростини та цукрового буряку, роблячи цей компонент дешевшим, можливість насолоджуватися цукерками повернулася до інших верств населення. Починаючи з 18 століття, цукерки вироблялися на заводах масового виробництва, постійно вдосконалюючись та демонструючи нові види. Так у сучасному світі ми можемо бачити безліч видів цього цукрового шедевру.

Вид цукеркиЧас створення
Мармелад17 століття
Жувальна гумка1871 рік
Льодяники1905 рік
Таффі19 століття
Карамельніі цукеркидруга половина 19 століття
Желейні цукеркидруга половина 19 століття
Шоколадні цукеркидруга половина 19 століття

Цікаві факти про цукерки

Перший виробник цукерок

Першим виробником цукерок у США вважається Максиміліан Броч. Він зі своїм братом німецького походження Аудбахером Брочем заснували компанію під назвою “Brachʼs” у 1904 році у місті Чикаго. “Brachʼs” стала не лише першою, а й найбільшою компанією з кондитерських виробів у США.

Цукерковий фонтан

У світі існує найбільший цукерковий фонтан. Знаходиться він у Канаді, місті Скарборо. Заввишки фонтан сягає 7 метрів та розташовується у магазині “Sweet Peteʼs”.

Найдорожчий цукерковий бренд

Найдорожчим цукерковим брендом вважається фірма “DeLaffe”. Люксембурзька марка виробляє цукерки, покриті 24-каратним золотом. Так, у покупців є можливість посмакувати справжніми золотими цукерками. Проте, товар має відповідно “золоту” ціну. “DeLaffe” є одними з найдорожчих цукерок у світі.

“Snickers”

Славнозвісна цукерка “Snickers” отримала свою назву через коня. Адже саме таке імʼя було у улюбленого коника засновника цієї марки Франкліна Марса. “Snickers” був випущений у 1930 році та одразу ж завоював смакові рецептори мільйонів людей.

“Kit Kat”

У Японії цукерка “Kit Kat” користується неабиякою популярності. А все через її назву, яку японці часто вимовляють “Kitto Kitto”. Цей вислів є схожим за звучанням з японським виразом “кіцукіцу”, який означає “успіх” або “удача”. Тому батончик став так званим “їстівним талісманом” на щастя.

Цукерки “M&M”

Цукерки M&M’s вперше були виготовлені у 1941 році під час Другої світової війни для американських військових. Фірма створила цукерки, які будуть танути в роті, а не в руках, завдяки товстому шоколадному покриттю. Також солодощі були легкими для перевезення, що робило їх зручними для солдатів.

Шоколадний рекорд

У 2012 році був встановлений світовий шоколадний рекорд. Гаррі Болт увійшов в історію, зʼївши 36 шоколадних цукерок “Ferrero Rocher” всього за 1 хвилину. Готові були б позмагатися?

Найбільший льодяник у світі

У тому ж 2012 році у Іспанії був виготовлений найбільший льодяник у світі. Він мав форму гіроборду та важив понад 7 тонн. Інгредієнтами для цієї ласощі стали мед і солодка паста.

Цукерки від холоду

У деяких країнах є популярними так звані гарячі цукерки від холоду. Їх додають в чай чи каву та називають “рокетами” або “цигарками”.

Cвітові організації

У світі існують певні організації та проєкти, які роздають цукерки людям у складних життєвих ситуаціях або в районах, які потребують підтримки.

Питання-відповіді

Чи впливають цукерки на гарний настрій?

Так, цукор містить речовини, що стимулюють вироблення серотоніну. Таким чином споживання цукерок піднімає настрій та викликає позитивні емоції на деякий час.

Коли була створена перша шоколадна цукерка?

Першу шоколадну цукерку створив Рудольф Ліндт у 1847 році.

Які смаки цукерок є найпопулярнішими?

Найпопулярнішими вважаються сорти цукерок, що містять в своєму складі арахіс, карамель, кокос та мʼяту.

Чому цукерки мають таку назву?

Термін “цукерки” походить від середньовічно-французького слова “sucre”, що означає цукор.

Цю сторінку знаходять по таким запитам:
Цікаві факти про цукерки, факти про цукерки для дітей, Цікаві факти про солодощі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *