Що треба їсти, щоб набрати вагу: список продуктів

Зміст

На сьогоднішній день все більше людей стає на шлях правильного харчування та здорового способу життя, щоб підтримувати задовільний стан свого організму. На цьому етапі кожна людина визначає, що потрібно саме для неї. Дехто прагне позбутися зайвої ваги, а хтось хоче навпаки її набрати. У нашій статті ми розповімо як правильно набирати вагу та що потрібно їсти для цього.

Чому деяким людям проблематично набрати вагу

У багатьох з нас є та сама “подружка-відьма”, що постійно їсть та зовсім не товстіє. Спостерігаючи за такими людьми, виникає цілком логічне питання: “Чому одні набирають вагу швидко, а іншим це практично не вдається?”. У даному розділі ми розповімо про всі фактори, що ведуть до труднощів набору ваги тіла. 

  1. Генетика. Генетичні фактори можуть впливати на природний тип тіла та швидкість обміну речовин. Деякі люди можуть мати швидкий обмін речовин, що робить важким набір ваги.
  2. Висока активність. Люди, які мають високий рівень фізичної активності чи займаються інтенсивним спортом, можуть витрачати більше енергії, ніж вони здатні отримати з їжі, що призводить до складнощів у наборі ваги.
  3. Висока швидкість обміну речовин. Деякі люди природно мають високий обмін речовин, що означає, що їхній організм швидше витрачає отримані калорії, не дозволяючи збирати вагу.
  4. Стрес і тривога. Стрес та тривога можуть впливати на апетит та здатність сприймати їжу, що може призводити до недостатнього споживання калорій та втрати ваги.
  5. Медичні проблеми. Деякі медичні стани, такі як гіпертиреоз (підвищена функція щитовидної залози), хвороба Крона чи целіакія, можуть впливати на здатність організму абсорбувати поживні речовини та призводити до втрати ваги.

Від чого люди набирають вагу

Процес набирання ваги відбувається, коли ви споживаєте більше калорій ніж витрачаєте. Це створює позитивний баланс енергії, що призводить до збільшення маси тіла. Надлишкова енергія з їжі, яка не витрачається під час фізичної активності або на інші фізіологічні процеси, виводиться в запас у вигляді глікогену та, в основному, у вигляді жиру. Ці жирові клітини виробляють і зберігають тригліцериди, основні жири, які використовуються як джерело енергії. Також такі гормони як інсулін, грелін та лептин, впливають на апетит, сприяють збереженню енергії та регулюють рівень цукру в крові. В позитивному балансі енергії може виникати дисбаланс гормонів, що може впливати на споживання їжі та метаболізм.

Продукти, від яких збільшується вага

Варто зазначити, що людина набирає вагу не через якийсь певний продукт, а через утворення в організмі профіциту калорій, що може виникати навіть від корисних продуктів. Проте, ми надаємо список продуктів з підвищеним вмістом жирів, цукрів та калорій, що допоможе утворити більший профіцит.

Корисні продуктиШкідливі продукти
Горіхи і насінняФастфуд
Оливкова оліяЕнергетичні напої
АвокадоСолодощі та кондитерські вироби
Риба з високим вмістом жирів (лосось, сардина)Жирні та солодкі снеки (чіпси, цукерки)
Кокосове маслоБілий хліб та печиво
Йогурт без додавання цукруЖирні мʼясні продукти (колбаса, сосиски)
Куряче мʼясо без шкіркиСир та інші вироби з високим вмістом жирів
Цільнозерновий хлібМолочні продукти з високим вмістом цукрів (солодкі йогурти)
Макаронні виробиСолодкі сніданки (зацукровані кукурудзяні пластівці)
Фрукти (ягоди, груші, банани)Майонез та інші соуси з високим вмістом жирів
КвасоляСмажені або паніровані продукти
Лущений горохАлкогольні напої (висококалорійні коктейлі)
БроколіБулочки та пиріжки з кремом і глазур’ю
СпаржаМайонезні салати з великою кількістю олії
Гранатовий сікСмажена картопля та картопляні чіпси
ГречкаІмбирне пиво та інші напої з високим вмістом цукру
Лляне насінняФруктові соки з додаванням цукру
КіноаПаста та рис з великою кількістю соусу
Житні хлібціГусті супи та соуси з великою кількістю вершків

Потрібно розуміти, що будь-які зміни ваги нашого тіла є певним стресом для людського організму. Тому перед тим як розпочати цей процес, рекомендуємо звернутись до фахівця для визначення поточної дієти та інструкції.

Питання-відповіді

Що таке профіцит калорій?

Це стан, при якому організм отримує більше енергії (калорій) через харчування, ніж витрачає на свої життєво важливі функції та фізичну активність.

Чи можна займатись спортом, якщо хочеш набрати вагу?

Так, займання спортом може бути корисним для тих, хто прагне набрати вагу, особливо якщо це супроводжується особливим харчуванням.

Як часто потрібно їсти для набору ваги?

Частота прийому їжі для набору ваги може варіювати в залежності від індивідуальних особливостей, розкладу тренувань, а також особистих вподобань та потреб. В середньому люди їдять 3-5 разів за день.

Цю сторінку знаходять по таким запитам:
Що треба їсти щоб набрати вагу, список продуктів для набору ваги, Як часто потрібно їсти для набору ваги, Чи можна займатись спортом якщо хочеш набрати вагу, Продукти від яких збільшується вага, Чому деяким людям проблематично набрати вагу, Від чого люди набирають вагу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *